Giełda

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-10-24 09:51)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-10-23
USD 3,8473 +0,17%
EUR 4,2778 -0,03%
CHF 3,8887 +0,09%
GBP 4,9449 -0,51%
Wspierane przez Money.pl
Giełda

Kto może zdobyć przewagę na konkurencyjnym rynku?

(…) Aby być konkurencyjnym, organizacje powinny mieć odpowiednich ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami na odpowiednich stanowiskach oraz z właściwą motywacją do pracy. To właśnie te organizacje, które przede wszystkim inwestują w szkolenia, rozwój, coaching, mentoring, podejmują się zarządzania talentami i planowaniem sukcesji, mają szansę być najbardziej konkurencyjnymi. (…) – wywiad z Michael Potter ,Raport Kadry w Polsce 2011r.

Nowa rola przywódcy…

W ostatnich latach rola Przywódcy uległa zasadniczej zmianie. Dawniej przywódców traktowano przede wszystkim jako „ szefów”. Obecnie muszą być partnerami swych współpracowników: nie mogą już przewodzić wyłącznie z pozycji władzy. Liderzy muszą przejść od roli „nakazowo – kontrolnej”, polegającej na sądzeniu i ocenianiu do roli odpowiedzialnego partnera udzielającego wsparcia, konsultującego i motywującego.

Przywództwo to partnerstwo…

Nie jest tym, co robi się ludziom, a tym, co robi się wspólnie z nimi.
Badania dowodzą iż Organizacje , które zmieniły sposób zarządzania z „nakazowo – kontrolnego” na zarządzanie „wspierające – konsultujące – zachęcające” odnoszą większe sukcesy, a procent rotacji pracowników jest na kilku procentowym poziomie.

Ludzie mogą i chcą się rozwijać…

Przywództwo w obecnych czasach to proces rozwoju pracowników poprzez zapewnienie im skutecznego przewodnictwa, dzięki któremu z czasem mogą osiągać najwyższy poziom efektywności. Podstawą jest powiązanie etapu rozwoju w odniesieniu do konkretnego celu lub zadania, ze stylem przywództwa stosowanym przez Lidera.

Ubezpieczenie na życie